Najlepsze gry na Androida z użyciem gamepada 2018
Zainteresowanie grami na urządzenia mobilne ze wsparciem kontrolera jest coraz większe. Android TV, Nvidia Shield oraz wiele innych systemów, wspiera gry na gamepada. Tym samym pojawia się co raz więcej padów oraz kontrolerów Bluetooth, które powodują, że gra na urządzeniach przenośnych jest zdecydowanie wygodniejsza od mazania palcami po ekranie.
Posiadamy już pada (może to być także pad od PlayStation 4 lub PlayStation 3), posiadamy telefon czego potrzebujemy więcej? Potrzebujemy świetnych gier, które z naszym padem zadziałają. Zeszłoroczny wpis z zestawieniem gier na gamepada na smartfony z systemem Android był tak popularny, że postanowiłem go zaktualizować. Poniżej przedstawiam najlepsze gry na pada na platformie Android.
Zobacz nasze propozycje
Najlepsze gry na Androida z użyciem gamepada 2017
Najlepsze gry na Androida z użyciem gamepada 2019
Najlepsze gry na Androida z użyciem gamepada 2020
Asphalt 8: Airborne
[Cena: Darmowa z mikropłatnościami]
Gra wyścigowa Asphalt 8: Airborne powstała w 2013 roku. Dzięki temu, że była cały czas rozwijana, do tej pory święci triumfy jako jedna z lepszych gier wyścigowych dostępnych w sklepie Google Play. Poza niezliczoną ilością wyścigów w trybie dla pojedynczego gracza, dostępne są także wyścigi wieloosobowe do 8 graczy. W grze uświadczymy wiele licencjonowanych samochodów takich marek jak: Lamborghini, Bugatti, Ferrari, McLaren, Porsche, Ducati. Gra umożliwia nam także kierowanie motocyklami. Dodatkowo od roku 2017 w Asphalt 8: Airborne pojawiły się samochody pod licencją Hot Wheels. Oczywiście gra wspiera obsługę gamepadów, ale sterowanie przy pomocy przycisków ekranowych również jest wygodne.
Beach Buggy Racing
[Cena: Darmowa z mikropłatnościami]
Beach Buggy Racing jest to sequel (ewolucja) swojego czasu bardzo popularnej darmowej gry Beach Buggy Blitz. Nowa odsłona pozwala nam wziąć udział w wyścigach przepełnionych akcją, spektakularnymi poślizgami oraz zwariowanymi umiejętnościami. Mamy możliwość wyboru spośród wielu postaci z unikalnymi zdolnościami, a także pojazd jakim będziemy się poruszać od małych gokartów po monster trucki. Obecnie w grze dostępne jest 6 różnych trybów gry oraz 15 tras, które możemy pokonywać w obu kierunkach. Gra jest darmowa, ale z bardzo rozsądnymi (nieobowiązkowymi) mikropłatnościami. W grę można grać używając ekranu dotykowego, ale grając na padzie wrażenia są o dużo lepsze. Obowiązkowa pozycja dla fanów Mario Kart i Crash Team Racing.
Castle of Illusion
[Cena: 21,99 zł]
Myszka Miki powraca do Zamku Iluzji, fantastycznego portu z konsoli Sega Genesis. Przesiąknięta złem wiedźma Mizrabel porywa Minnie i to od Mikiego zależy czy będzie w stanie pokonać czyhającego na niego przeszkody w Zamku Iluzji i czy uda mu się uwolnić swoją ukochaną. Znajdź w sobie odwagę i przemierzaj zaczarowane lasy, walcz z hordami wrogich zabawek oraz pokonaj niebezpieczne iluzje znajdujące się zamku. Graj jako Miki i uratuj Minnie z łap okrutnej Mizrabel! Klasyczna platformówka, w którą gra się z przyjemnością, zdecydowanie warta swojej ceny. Castle of Illusion można przejść bez używania gamepada, ale rozgrywka jest wtedy zdecydowanie trudniejsza.
Crashlands
W grze Crashlands wcielamy się w kosmiczny odpowiednik poczciwego kierowcy tira ze specyficznym poczuciem humoru. Od początku rozgrywki towarzyszy nam komputer z “twarzą”, który powoli wprowadza nas w tajniki gry. W pewnym momencie nasz statek kosmiczny ulega procesie destrukcji zainicjowanej przez galaktyczne monstrum potrzebujące pewnego elementu z naszego statku do swojego projektu szkolnego… Gra polega na odbudowaniu własnego statku oraz tworzeniu w międzyczasie swojej bazy i konstruowaniu coraz to nowszych przedmiotów cały czas zbierając surowce oraz wykonując zadania. Gra przypomina rozgrywką takie tytuły jak Don’t Starve czy Minecraft. Poczucie humoru jest definitywnym plusem wyróżniającym tę grę od innych.
Grand Theft Auto (5 gier)
[Cena: 23,99-33,99 zł]
Grand Theft Auto to jedna z lepszych serii gier dostępnych na smartfony z Androidem. Każda część wspiera obsługę kontrolera i porty tych gier są bardzo zbliżone do oryginałów, które miały premierę na swoich odpowiednich platformach. Każda z części pozwoli nam wcielić się w bandziora, który rzucony w wir gangsterskich porachunków musi poradzić sobie na bezlitosnych ulicach miast. Nieodłącznymi elementami rozgrywki jest strzelanie do złych ludzi, wykonywanie zleceń oraz poznawanie historii naszego bohatera. Gry nie posiadają mikropłatności, przez co możemy skupić się wyłącznie na grze i fabule bez sztucznych ograniczeń.
https://youtu.be/ByI6QautKMc
Minecraft
[Cena: 29,61 zł]
Najpopularniejsza obecnie seria gier w wersji mobilnej. Dla osób nie wychodzących z piwnicy, Minecraft jest grą w której świat jest generowany proceduralnie, a my możemy w nim robić wszystko na co mamy ochotę. Wersja na Androida nie posiada wszystkich funkcji znajdujących się w wersji na komputery, ale jest cały czas rozwijana i z dnia na dzień staje się co raz lepsza. Oczywiście posiada wsparcie różnych kontrolerów i gamepadów.
Modern Combat 5: eSports FPS
[Cena: Darmowa z mikropłatnościami]
Modern Combat 5: eSports FPS jest jednym z najlepszych dostępnych fpsów na telefony komórkowe. Posiada bardzo dobrą grafikę, tryb kampanii oraz tryb gry wieloosobowej z wielką ilością najróżniejszych trybów, klas postaci oraz umiejętności do odblokowania. Mamy nawet możliwość rozmowy z innymi uczestnikami rozgrywki. Gra jest bardzo szybka i dostarcza dużo emocji, niestety jak poprzednie części serii w dużej mierze opiera się na mikropłatnościach co wielu może nie przypaść do gustu. Dla fanów fpsów oraz gry na padzie na telefonie pozycja obowiązkowa.
NBA Jam
[Cena: 21,10 zł]
NBA Jam jest jedną z lepszych gier sportowych obecnie dostępnych na Androidzie z obsługą gamepada. Rozgrywka opiera się na grze w kosza dwóch na dwóch z dość luźnymi zasadami, dzięki czemu możemy wykonywać niesamowite zagrania. Gra posiada tryb kampanii oraz tryb wieloosobowy lokalny i sieciowy. Mecze trwają stosunkowo krótko, co sprzyja grze podczas przesiadywania w poczekalni lub w podróży. Brak mikropłatności!
Oddworld series
[Cena: 12,99-32,99 zł]
W końcu, po latach oczekiwań, pod koniec roku 2017 odświeżona wersja Oddworld: Abe’s Oddysee, Oddworld: New 'n’ Tasty, trafiła na platformę Android. Jest to moim zdaniem najlepsza platformówka 2,5D z elementami logicznymi jaka powstała na platformę PSX. Jestem szczęśliwy, że w końcu mogę w nią zagrać w podróży. W Oddworld: New 'n’ Tasty jako Abe przypadkowo dowiadujemy się o złych zamiarach korporacji dla której pracujemy i musimy uratować naszych współpracowników.
Pozostałe gry ze świata Oddworld, które są dostępne na Androida, to Oddworld: Stranger’s Wrath i Oddworld: Munch’s Oddysee. Pierwsza z nich to Oddworld: Stranger’s Wrath w której biegamy po okolicy wykonując zadania i popychamy fabułę do przodu zabijając okolicznych bandziorów. Gramy w nią zamiennie z perspektywy pierwszej i trzeciej osoby. Drugą pozycją jest Oddworld: Munch’s Oddysee, w której po prostu pokonujemy czarne charaktery, aby uratować świat Oddworld. Wszystkie trzy gry są stosunkowo tanie, wspierają obsługę pada i, co najważniejsze, nie posiadają mikropłatności.
Riptide GP: Renegade
[Cena: 10,99 zł]
Riptide GP: Renegade był najlepszą grą wyścigową roku 2016 na Androida. Mimo że premierę miała rok temu do tej pory nie znalazł się godny zastępca. Gra posiada dobrą kampanie w której na początku wylatujemy z wyścigów, aby potem być zmuszonym budować swoją reputacje od zera. Poza trybem dla jednego gracza, mamy możliwość gry multiplayer w trybie lokalnym na podzielonym ekranie oraz po sieci z innymi graczami oraz tryb wyzwań. Gra nadal wygląda świetnie i dużym atutem jest brak mikropłatności.
SHADOWGUN: DeadZone
[Cena: Darmowa z mikropłatnościami]
SHADOWGUN: DeadZone jest jednym z fajniejszych fpsów na Androidzie. W grę możemy zagrać wyłącznie po sieci w trybie wieloosobowym. Mecze toczą się pomiędzy dwoma drużynami składających się po 6 osób. Gracze mogą wybierać pomiędzy kilkunastoma klasami postaci oraz wieloma różnymi broniami oraz przedmiotami, co dodaje różnorodności. W grze dostępne są dwa tryby rozgrywki, Deathmatch oraz Zone Control.
Sonic the Hedgehog™ Classic oraz Sonic The Hedgehog 2 Classic
[Cena: Darmowa z reklamami, z możliwością kupienia wersji bez reklam]
Nie mogło zabraknąć dwóch części Sonic’a na Androidzie, kiedy inne klasyki z platformy Sega Genesis są już dostępne. Gry nie różnią się niczym od swoich pierwowzorów, sterujemy jeżem i jak najszybciej staramy się przebiec od startu do mety, aby czym prędzej pokonać naszego arcywroga doktora Robotnik. Jeżeli graliście wcześniej w Sonic’a to zapewne domyślacie się, że bez kontrolera nie docenicie w pełni tej gry. Od niedawna gra jest dostępna za darmo, z możliwością uiszczenia opłaty, aby usunąć reklamy.
Soul Knight
[Cena: Darmowa z mikropłatnościami]
Nie jestem w stanie polecić wam tej gry wystarczająco mocno. Jeżeli jesteście fanami Binding of Issac lub Enter the Gungeon i chcecie mieć ich wersję na Androida, to wasze poszukiwania właśnie się zakończyły. Soul Knight na Androidzie to pełnoprawny rogue-like, który zaspokoi wasze wszelkie żądze. Jeszcze wam mało? Gra posiada tryb co-op, bez kłopotu zagracie z kolegą poprzez Wi-Fi Direct. Dodatkowo Soul Knight jest cały czas rozwijane. Pomimo wspierania kontrolera, rozgrywka przy pomocy ekranu dotykowego jest również bardzo komfortowa.
Terraria
[Cena: 23.99 zł dostępna jest też wersja DEMO]
Terraria w skrócie może być opisana jako dwuwymiarowy Minecraft. Zaraz po wybuchu popularności wspomnianego Minecrafta, Terraria zaskarbiła sobie serca wielu fanów rozgrywki sandboksowej. Gra charakteryzuje się swobodą w działaniu i rozwiniętym systemem craftingu znanym z pierwowzoru oraz trafia w gusta osób preferujących rozgrywkę w 2D. Jedyną, ale dość istotną wadą Terrarii jest to, że nie wspiera każdego kontrolera. Oficjalne wsparcie jest potwierdzone dla gamepadów MOGA Hero Power i Logitech PowerShell. Na pocieszenie, wielu użytkowników potwierdza, że także inne pady działają, co nie jest niestety regułą. Dlatego dla pewności warto pobrać wersję DEMO, aby sprawdzić czy wasz kontroler jest kompatybilny z grą.
Unkilled
[Cena: Darmowa z mikropłatnościami]
Unkilled kolejny bardzo dobry shooter, którego obszerna kampania skupia się na zabijaniu zombie. Ciekawym dostępnym trybem jest asynchroniczna rozgrywka z innymi graczami, ale jeżeli wolicie standardową rozgrywkę w trybie pvp, są także dostępne pojedynki w czasie rzeczywistym. Gra wygląda wyśmienicie, posiada ciekawą mechanikę, niezastąpioną obsługę gamepadów oraz ponad 150 misji do wykonania. Jeżeli wasze urządzenie posiada procesor Tegra X1, wtedy gra wygląda jeszcze lepiej. Minusem jest obecność mikropłatności.
Zobaczcie naszą propozycje najlepszych gier na androida z użyciem gamepada na rok 2019
Jeżeli znasz jakiś tytuł, którego nie ma, a powinien pojawić się w tym zestawieniu, koniecznie daj znać w komentarzu.
Jesteś fanem Androida? Zapraszamy do lektury wpisu o najlepszych grach logicznych, o fajnych aplikacjach oraz innych tekstów związanych z platformą Android.
Pasjonat gier od komputerowych, po planszowe. Z przyjemnością śledzę nowinki technologiczne. Uwielbiam biegać, jeździć na rolkach oraz uczyć się nowych rzeczy.
Fajny artykuł – moja propozycja to
1. zaktualizowanie artykułu do 2019
2. przegląd jakiś kontrolerów BT do androida tanich / dobrych
Ciekawi mnie jakim trzeba być debilem by podłączyć pada z ps4 do telefonu kablem (chodzi o zdjęcie posta)