Trepang2 – zapowiedź pełnego akcji, mrocznego FPS-a
Kung-fu? To przeszłość… Poznajcie krwawe gun-fu, w wykonaniu Trepang2!
Trepang2 to niezależny, jednoosobowy FPS akcji od Trepang Studios. Produkcja jest tworzona na silniku Unreal Engine 4. Gra nie ma jeszcze zapowiedzianej dokładnej daty premiery; ale w demo Trepang2 można już bezpłatnie zagrać poprzez Steam (zawiera prolog kampanii i tryb hordy).
„Tajemnicza grupa pomaga Ci wydostać się z tajnej i ściśle strzeżonej bazy wojskowej. Twoja pamięć przepadła, ale umiejętności walki polepszyły się do tego stopnia, że przekraczają ludzkie możliwości. Najwyższy czas odpowiedzieć ogniem, odnaleźć prawdę i ocalić świat.”
(opis gry ze Steam, tłum. autora wpisu)
Co ja robię tu?
Trepang2 ma zaprezentować nam kampanię dla pojedynczego gracza, pełną napięcia i brutalnej akcji (mi gra już w pierwszych minutach wyraźnie wydała się podobna do początków serii F.E.A.R.). Wcielimy się w niej w postać żołnierza o nadludzkich możliwościach, który podczas przemierzania klaustrofobicznych korytarzy niepokojącego kompleksu będzie odkrywał prawdę o sobie i o sytuacji, w jakiej się znalazł.
Będziemy mogli spowalniać czas, stawać się niewidzialnymi na krótką chwilę oraz wykonywać wślizgi i akrobacje w powietrzu (z kolei te elementy rozgrywki przywodzą na myśl serię Crysis). Gra ma zaoferować nam spory arsenał, z którego skorzystamy i my, i nasi przeciwnicy z zaawansowaną sztuczną inteligencją, reagujący na dźwięk i światło, zachodzący gracza z flanki itp. (i tu znów kłania się seria F.E.A.R.).
Uwaga od twórców
Twórcy Trepang2 ostrzegają, że demo wchodzi w konflikt z programem Avast, który usuwa pliki gry. Jeśli używasz tego antywirusa, możesz dodać folder z plikami gry lub plikami Steam do jego listy wyjątków – wtedy Avast nie skasuje tych plików i będziesz mógł spokojnie cieszyć się rozgrywką.
Głównie interesuje się grami wideo, ale poza tym także technologią, motoryzacją i mediami audiowizualnymi. Jest fanem gier wyścigowych, nie lubi skomplikowanych strategii i horrorów. Na co dzień studiuje dziennikarstwo na UWr.
Pingback: RETROMANIAK #78: F.E.A.R. Extraction Point + Perseus Mandate – historia dodatków -