Skąd brać DARMOWE GRY — lista sprawdzonych stron, na których legalnie zgarniesz gry za darmo
Czasy się zmieniły. Normą są cotygodniowe gry na Epicu, Steama czy „prawie darmowy” Game Pass. Nie są to jedyne strony i usługi z darmoszkami – dziś przedstawiam sprawdzone strony, które mogą obdarować was grami, a czasami nawet czymś więcej.
Będę także umieszczał swoje „zyski”, abyście zorientowali się, jaka faktycznie jest szansa na darmowe gry. Zaczynamy.
Przedstawione strony nie wymagają niczego pobierać, kupować, nie znajdziecie tu też piractwa, hazardu i nielegalnych sposobów na zdobywanie elektronicznych produktów. Wszystkie nagrody są przyznawane w formie kluczy lub bezpiecznych plików w legalny sposób.
IndieGala
IndieGala jest z nami już 10 lat. Jednakże pod przykrywką sklepu z grami, kryje się zaskakująco wiele. O czym może już wiecie, serwis oferuje cyklicznie gry DRM-free. Możecie przypisywać je do swoich kont, aby zachować je na później, lub pobierać od razu. Wszystkie darmowe gry znajdziecie pod tym adresem. Dalej – na stronie możecie wziąć udział w konkursach (Giveaways), tu gry zależą od innych użytkowników, którzy tworzą te losowania (znajdą się też te, stworzone przez autorów sklepu). Możecie też wymieniać tytuły pod zakładką Trades i brać udział w Quizach (do wygrania waluta honorowana w ichnim w sklepie), jednak ja najbardziej polecę inną metodę – Feudalife Challenges.
Pod tą enigmatyczną nazwą kryje się pięć minigierek – wygrasz, dostajesz klucz na Steam. Pierwsze trzy mogą wydawać się trudne, ale dwie ostatnie nie sprawią wam większych trudności (po nich zaczynacie od początku). Co prawda do ich uruchomienia potrzebujecie punktów GalaSilver, jednakże „sreberka” uzupełniają się automatycznie. Możecie w ten sposób zdobywać od dwóch gier dziennie. A jakie tytuły? Raz wpadnie znana gra, raz indyk, raz niestety niedziałający klucz. Jest jeszcze jedna opcja – gdy nie uda wam się wykonać wyzwania (standardowo 60 sekund, ale z każdą wygraną odejmuje się czas), sklep może wam przydzielić parę centów do wykorzystania w sklepie.
Co zdobyłem? Z minigier: ogrom mniejszych i większych gier (najdroższa: paczka Red Faction: Guerrilla Re-Mars-tered / Armageddon). Z rozdawanych gier: seria Syberia, Larry i wiele innych.
CheapDigitalDownload / AllKeyShop – Reward Program
Koło fortuny ze sporymi nagrodami (bez żadnych kruczków czy wpłat – to nie jest hazard. Wystarczy założyć konto i podpiąć swój Steam). Choć strony są dwie, amerykańska i europejska, różnią się tylko nazwą i kontem. Standardowo jest jedno zakręcenie na dzień, ale możecie zdobyć dodatkowe dzięki zadaniom rozpisanych na stronie. Wspominałem o sporych frykasach – i nie żartowałem: do wygrania są karty podarunkowe do różnych keyshopów, a nawet do Amazona, o wartości ceny PS5! (Znam szczęśliwca, który zdobył takowy, więc jest to możliwe. Na dole koła znajdziecie listę graczy, która nie jest atrapą). Warto też sprawdzić Discorda serwisu, na którym także są organizowane losowania.
Co zdobyłem? Z koła fortuny: Karta podarunkowa Gamivo o wartości 10 € × 2 Z Discorda: Karta podarunkowa Eneba o wartości 10 €
Epic Games Store, Steam i inne
Klasyki. Epic Games Store rozdaje co tydzień przynajmniej jedną grę; Steam i inne platformy (jak gog.com, Origin itd.) już z rzadka. Informujemy o nich co tydzień w serii czwartkowych wpisów oraz na naszym fanpage’u, więc zapraszamy do śledzenia naszych socjali.
Co zdobyłem? Więcej gier, niż mógłbym zliczyć i zagrać.
SteamGifts
Losowania i konkursy dla bogaczy. A to dlatego, by aby zarejestrować się w serwisie, musicie posiadać konto Steam warte co najmniej 100 dolarów amerykańskich. Powodem takiego stanu rzeczy jest obawa przed botami. Jeżeli to nie przeszkoda, otworzy się wam furtka do ogromu losowań z całkiem sensownymi prawdopodobieństwami wygranej. Uwaga – klucze trzeba odbierać na bieżąco, bo można dostać bana za chomikowanie (ochrona przed odsprzedażą).
Co zdobyłem? Wiele większych i mniejszych gier.
LootBoy
Niemiecka usługa, na której przede wszystkim zdobywa się kupony i kody do darmowych gier. Jednakże LootBoy posiada również swoje lootboksy – aby je odbierać, musimy mieć diamenty (walutę premium). Te zdobywamy w różny sposób, ale ja polecam po prostu wpisywać kody wyszukiwane przez użytkowników na tym forum SteamGifts. Każdy kod dodaje kilka diamentów, więc zebranie na paczkę chwilę zajmuje.
Co zdobyłem? Kartę podarunkowa Steam o wartości 10 $ oraz wiele gier indie (m.in. The Occupation, Broken Age).
Alienware Arena / SteelSeries Games
Dwie konkurencyjne strony popularnych producentów sprzętu dla graczy. Rozdawane są tu pełne wersje gier, dema oraz ogrom kuponów i skinów. Niestety największe frykasy pojawiają się rzadko i na krótko, więc warto śledzić serwisy na bieżąco. Wspomnę też, że Alienware Arena wymaga często odpowiedniego poziomu konta, by odebrać gry. Level podnosi się, wykonując aktywności na stronie.
Co zdobyłem? Wiele większych i mniejszych gier (m.in. Disintegration, Redout), limitowane dema, bety czy spore zniżki na Steam.
Meditation Games
Na koniec raczej ciekawostka. Meditation Games to usługa/aplikacja, w której codziennie pojawia się inna gra. Nie otrzymujemy jej na zawsze (w przeciwieństwie do reszty wymienianych tu stron), ale parę chwil można przy niej/nich spędzić. Więcej o usłudze przeczytacie w tym wpisie.
Co zdobyłem? Po jednym fajnym indyku każdego dnia, niestety bez możliwości zachowania ich na zawsze.
Humanista, pasjonat historii i języków obcych (przede wszystkim angielskiego) oraz j. polskiego. „Pececiarz” od urodzenia, choć posiada obydwie kieszonsolki Sony. Spokojny człowiek, który lubi pisać to, co czytacie :P.
Incredible! This blog looks just like my old one! It’s on a completely different subject but it has pretty much the same layout and design. Outstanding choice of colors!