Artykuł

Jak zostać testerem gier? Część 3.

Jest to kontynuacja serii artykułów „Jak zostać testerem gier?”, zachęcam do czytania od początku.

6. Czy na testach można używać słownika j. angielskiego?

Jeżeli pytasz o test podczas rekrutacji… oczywiście, że nie wolno! Najczęściej wymogiem na stanowisko testera gier jest znajomość języka angielskiego. Nie wyglądalibyśmy zbyt profesjonalnie ze słownikiem języka angielskiego na rozmowie kwalifikacyjnej ;). Aby pracować na stanowisku testera gier powinniśmy posiadać znajomość języka wystarczającą, by napisać prostymi słowami o co nam chodzi.

7. Czy w późniejszym czasie można korzystać z Google Tłumacz? Czy nikt nie patrzy przez ramie 😉
Poszukując pracy na jakiekolwiek stanowisko, założenie przy rozmowie rekrutacyjnej jest takie jak przy egzaminie w szkole.
Żadnych materiałów / książek na ławce (przynajmniej tak powinno być w szkole). Jak już rozpoczniemy pracę na danym stanowisku, możemy korzystać ze wszystkiego co nam się żywnie podoba. Jest to nawet jedna z istotniejszych umiejętności, znajdowanie informacji i rozwiązywania problemów w oparciu o dostępne materiały (teoretycznie powinniśmy nabyć taką umiejętność gdzieś podczas edukacji).
Jeżeli chodzi o poprawność naszego angielskiego jeżeli nie jesteś czegoś pewny/pewna koniecznie sprawdź w słowniku czy j/w Google Tłumaczu. Lepiej zrobić to samemu ni jeżeli ktoś miał by nam potem wytykać błędy… szczególnie, że to testerzy są od tego, żeby wytykać błędy innym ;).

8. Czy są oferty pracy, które nie wymagają języka angielskiego?
Na pewno. Tylko czy, aby warto szukać takich ofert? Im częściej mamy styczność z obcym językiem tym łatwiej się nam nim posługiwać. Posiadając znajomość obcych języków, m.in. angielskiego zwiększamy swoje szanse na rynku pracy jak i mamy większe możliwości np. praca za granicą.
Byłem na rozmowie rekrutacyjnej dotyczącej stanowiska niezwiązanego z grami w Agorze (Gazeta Wyborcza) gdzie ku mojemu zaskoczeniu angielski nie był wymagany. Było to o tyle dziwne, że z przyzwyczajenia podczas rozmowy używałem angielskiego żargonu, mimo że polecono mi mówić po polsku 😉

Ciekawostka: mają świetne biuro, dużo zieleni, ze swoją siłownią i basenem, robi wrażenie 🙂


Za tydzień (jak zawsze!) kolejny post, natomiast kontynuacja „Jak zostać testerem gier?” już za 2 tygodnie.


Pamiętaj, aby przed zakupem zawsze sprawdzać cenę → Najniższe ceny gier znajdziesz na Ceneo.
Kupując za pośrednictwem naszego linku wspierasz rozwój naszego portalu, dziękujemy!


Dzięki, że doceniłeś nasz wkład i przeczytałeś ten wpis do końca! Jesteś częścią naszej społeczności i to od Ciebie zależą nasze dalsze kroki. Możesz nam pomóc:

  • zostawiając komentarz - wiele się nie napracujesz, a my dowiemy się na czym Ci zależy,
  • polub nasz fanpage na Facebooku, żebyś z łatwością otrzymywał informacje o naszej działalności,
  • daj znać znajomym - razem stworzymy wielką społeczność "Testerów Gier",
  • zasubskrybuj nasz kanał YouTube jeżeli chciałbyś, abyśmy publikowali więcej filmów.

k0ster

Pasjonat gier od komputerowych, po planszowe. Z przyjemnością śledzę nowinki technologiczne. Uwielbiam biegać, jeździć na rolkach oraz uczyć się nowych rzeczy.

Jeden komentarz do “Jak zostać testerem gier? Część 3.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *