Jak zostać testerem gier? Część 4.
Jest to kontynuacja serii artykułów „Jak zostać testerem gier?”, jeżeli odwiedzasz moją stronę po raz pierwszy zachęcam do przeczytania pierwszego artykułu.
9. Czy da się wyżyć jako tester gier komputerowych?
Jak najbardziej! Praca na stanowisku testera gier komputerowych nie jest gorzej opłacana niż na kasie w biedronce, a przecież ludzie pracujący w sklepach jakoś żyją, prawda? W dodatku granie w gry jest dużo bardziej przyjemne. Inna sprawa, czy będziemy pracować na umowie zlecenie czy też otrzymamy umowę o pracę. Jak możecie wnioskować po banerze na mojej stronie, znalezienie etatu na tym stanowisku nie należy do najłatwiejszych, natomiast praca bez stałej umowy niesie ze sobą ryzyko przerw w dochodzie. Mimo to warto próbować, jeżeli firmy potrzebują pracowników na stałe to najczęściej wybierają ich spośród swoich obecnych najlepszych pracowników tymczasowych. Najlepiej dawać z siebie wszystko, a karma powróci 🙂
Pamiętajcie także, że firmy gamedev istnieją także poza granicami naszego kraju. Jeżeli emigracja nie jest nam straszna i język angielski na komunikatywnym poziomie to Świat stoi przed nami otworem. Ofert dla testerów gier jest bardzo wiele, jako że branża rozwija się w ogromnym tempie, dodatkowo zarobki jak na nasze standardy są o wiele większe. Po prostu dostaniemy więcej pieniędzy i więcej odłożymy zachowując podobny poziom życia jak w Polsce.
Odpowiem na każde pytanie w komentarzu, zapraszam!
Spis „Jak zostać testerem?”:
Pasjonat gier od komputerowych, po planszowe. Z przyjemnością śledzę nowinki technologiczne. Uwielbiam biegać, jeździć na rolkach oraz uczyć się nowych rzeczy.