ArtykułNowośćTemat dnia

Najlepsze modyfikacje do Minecrafta #3: Mody przygodowe

Hit Marcussa Perssona ma już 10 lat. Od tego czasu Minecraft rozwinął się diametralnie, a każda aktualizacja wprowadzała coraz to ciekawsze mechanizmy.

Wraz z rozwojem gry, przychodziło więcej fanów zakochanych klockowym światem. Utalentowani technicy rozpoczęli dorzucać swoje trzy grosze do gry, tworząc nowe potwory, przedmioty czy całe światy. Dziś o nich — modach. Jakie cuda wykreowały umysły modderów? Zapraszam do czytania.


Wstęp

Najpierw kilka słów o rodzajach modów. Nie będę skupiać tu na „śmiechowych” modyfikacjach, a na tych, które rzeczywiście coś dodają do świata gry.

Powszechnie uznawany jest „trójpodział władzy”:

  • – Techniczne — wprowadzające nowe mechanizmy, automatyzacje, wytwórnie czy prąd (ten jest najczęściej podawany w tzw. RF/t).
  • – Magiczne — wprowadzające magię, poszerzające naturę i elementy rządzące światem.
  • – Przygodowe — wprowadzające nowe struktury, bronie, potwory, bossów i nowe światy.

Linki do poprzednich części znajdziecie w poniższej tabelce oraz w tym miejscu.


The Twilight Forest

Jedna z najbardziej rozbudowanych modyfikacji wprowadzająca nowe światy do gry. Tytułowy wymiar to baśniowa kraina pełna nowych zwierząt, roślin, wrogów i bossów (nawiązujących do różnych mitologii), struktur, czarodziejskich różdżek i magicznych broni. Sprawdzenie całego moda zajmie Wam naprawdę sporo czasu.

Twilight Forest

Twilight Forest


GalacticCraft/Advanced Rocketry

Mody wprowadzają eskapady kosmiczne. Będziemy musieli najpierw zbudować rakietę z nowych materiałów i maszyn, zadbać o strój, tlen i paliwo do statku. Potem wystarczy wystartować i zwiedzać Mars, Księżyc czy Wenus, które różnią się od siebie (np. grawitacją). Możemy też zbudować łaziki oraz własną stację kosmiczną.

Galacticraft


The Lost Cities

Mod, który coraz bardziej nabiera na popularności. Wprowadza olbrzymie, zniszczone miasta pełne potworów i skrzyń z nagrodami. Choć mod nie wygląda na rozbudowanego, to wraz z innymi modyfikacjami na nowe potwory i broń, nabiera kolorytu.

The Lost Cities


Waystones

Niezwykle pomocna modyfikacja. Dzięki niej możemy wstawiać teleporty, specjalne monumenty i błyskawicznie przemieszczać się między np. wioską a domem.

Waystones


The Aether II

Po raz pierwszy do podniebnej krainy mogliśmy wkroczyć już w becie, kiedy to była niezwykle znana (dziś niestety mało się o niej mówi). Do dyspozycji dostaniemy piękny, bajkowy świat pełen niebezpieczeństw, nowych rud i mobów (latające świnie!). Twórcy przygotowali także system dialogów (!), fabułę, lochy z zagadkami niczym z Zeldy, system party do multiplayera (paski życia kompanów), czy własną ścieżkę muzyczną.


Hunting Dimension

Nazwa wyjaśnia wszystko. To świat, który świetnie sprawdza się do polowania na potwory, z tą różnicą, że moby są tam o wiele silniejsze (a fakt, iż jest tam ciągła noc, pomaga w znajdowaniu wrogów).


The Betweenlands

Do dyspozycji dostajemy nowy, mroczny świat. Ważna uwaga na start — zwykłe narzędzia tutaj nie działają, więc przygodę w „Pomiędzyświecie” zaczynamy praktycznie od zera. Znajdziemy tu przerażających wrogów i bossów, wiele biomów i lochów, zmieniającą się pogodę, czy nawet nowe mechanizmy tj. zatrucia pokarmowe czy korozja narzędzi.


Biomes O’ Plenty lub Traverse

Oba mody skupiają się na nowych biomach, drzewach i ogólnie przyrodzie. Traverse dodaje ich 22, a o wiele popularniejsze Bioms O’ Plenty — aż ponad 90 (także tych netherowych)! Gigantyczne klify, mokradła, las w odcieniach jesieni, czy prawdziwe Falloutowe pustkowia! Jest co zwiedzać.


Battle Towers/Additional Structures/Ruines

Modyfikacji dodających różnej maści struktury jest całe pęczki. Battle Towers wprowadza wieże, w których znajdziemy dużo lootu i bossa, natomiast dwie następne – masę nowych struktur, lochów itp. (w przypadku Additional Structures – jest ich aż 140!).


Grappling Hook/Backpacks/Journey Map

Muszę coś wyjaśniać? Plecaki to dodatkowe miejsce na itemki, kotwiczka natomiast bardzo ułatwia przemieszczanie się i wchodzenie na wysokie wzniesienia. Mapa niezwykle pomaga w orientacji w terenie i umożliwia tworzenie punktów nawigacyjnych.


Cała seria – Mody do Minecraft


Macie swoje ulubione mody? Zapraszam do zostawienia komentarza, na przykład na naszej grupie facebookowej.


Pamiętaj, aby przed zakupem zawsze sprawdzać cenę → Najniższe ceny gier znajdziesz na Ceneo.
Kupując za pośrednictwem naszego linku wspierasz rozwój naszego portalu, dziękujemy!


Dzięki, że doceniłeś nasz wkład i przeczytałeś ten wpis do końca! Jesteś częścią naszej społeczności i to od Ciebie zależą nasze dalsze kroki. Możesz nam pomóc:

  • zostawiając komentarz - wiele się nie napracujesz, a my dowiemy się na czym Ci zależy,
  • polub nasz fanpage na Facebooku, żebyś z łatwością otrzymywał informacje o naszej działalności,
  • daj znać znajomym - razem stworzymy wielką społeczność "Testerów Gier",
  • zasubskrybuj nasz kanał YouTube jeżeli chciałbyś, abyśmy publikowali więcej filmów.

Rembus

Humanista, pasjonat historii i języków obcych (przede wszystkim angielskiego) oraz j. polskiego. "Pececiarz" od urodzenia, choć posiada obydwie kieszonsolki Sony. Spokojny człowiek, który lubi pisać to, co czytacie :P.

2 komentarze do “Najlepsze modyfikacje do Minecrafta #3: Mody przygodowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *