PomaGRAMY bez GRANIC! 24h gamingu
Streamowanie rozgrywki z roku na rok staje się coraz popularniejsze. Nie raz, nie dwa spędzamy kilka godzin dziennie, aby oglądać swojego ulubionego youtubera lub streamera. Co więcej, streamowanie to również sposób, aby w przyjemny sposób pomóc innym.
Z takiego właśnie założenia wyszło studenckie Radio Meteor. 1 sierpnia 2020 na facebooku wystartuje 24-godzinny stream charytatywny. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na działalność stowarzyszenia STUDENCI UAM bez Granic.
Mamy wielką przyjemność poinformować, że portal TesterGier.PL obejmie patronat medialny nad całym wydarzeniem. Poniżej możecie znaleźć pełny harmonogram eventu, a po więcej informacji zapraszamy na oficjalny fanpage radia, działu oraz wydarzenie na facebooku.
Pełny plan streama będzie pojawiać się na stronie wydarzenia. Już teraz wiemy, że zobaczymy między innymi gry VR, sportowe i towarzyskie. W sobotę o 14:00 ruszy Beat Saberowe szaleństwo, a o 16:00 przeniesiemy się w czasie i przestrzeni do gier przeglądarkowych. Nawet miłośnicy Nintendo Switch znajdą coś dla siebie. Tak nam ptaszki zaćwierkały…
Co nieco o organizatorach
Celem stowarzyszenia jest pomoc dzieciom z Kenii i Madagaskaru. Studencka rozgłośnia nadaje swe audycje od 13 lutego 2012 roku, a w radiu działały osoby, które dzięki zdobytemu doświadczeniu pracują obecnie w największych redakcjach w Polsce. Są to m.in. Canal+, TVN24 czy Dzień Dobry TVN.
Dział gier i technologii jest najmłodszym działem dziennikarskim, a swoją działalność rozpoczął na początku 2019 roku. Najpierw skupiał się stricte na audycjach radiowych, a od 2020 roku, na facebookowej stronie, regularnie prowadzi streamy z różnych gier.
Studenci UAM bez Granic to projekt edukacyjno-badawczy, który od pięciu lat jest realizowany przez Koło Naukowe Edukacji Międzykulturowej. Celem projektu jest realizacja części edukacyjnej poprzez prowadzenie zajęć z dziećmi i młodzieżą w szkołach w Kenii i na Madagaskarze.
Pasjonat gier komputerowych. Od dziecka ogrywa różne tytuły: od prostych symulatorów, po skomplikowane RPG i RTS. Z wykształcenia tłumacz j. angielskiego, który liczy, że kiedyś uda mu się zostać profesjonalnym tłumaczem gier komputerowych.